Kde sledovat španělské filmy a pořady

Na této stránce se s Vámi podělím se zkušenostmi při učení španělštiny respektive získávání slovní zásoby prostřednictvím TV/Mobilu/Tabletu atd.

Vzhledem k tomu, že jsem stále začátečník, tak si momentálně vystačím s dvěma zdroji.

RTVE respektive RTVE play (aplikaci používám na iOS, určitě bude i na Android)

RTVE (Radio Televisión Española), je španělská veřejnoprávní rádiová a televizní společnost. RTVE(play) poskytuje širokou škálu programů, včetně zpravodajství, televizních seriálů, dokumentárních pořadů a sportovních přenosů. Registrace je jednoduchá, zadáte email, heslo a datum narození, na email Vám přijde potvrzovací kód a je hotovo. U pořadů se dají zapnout i titulky, což je pro výuku ideální. Další výhodou je, že si můžete pořad kdykoliv pauznout a přeložit si, či zaznamenat neznámá slovíčka pro další studium.

Netflix

Netflix asi není třeba představovat. Používám opět v iOS, v TV nebo v browseru počítače. V browseru je výhodou to, že můžete vybírat filmy, dokumenty atd i podle jazyka a to jak podle původu (např. španělské seriály), tak i podle španělského dabingu (zde se mi tedy i stalo, že titulky jsou úplně mimo mísu), kdy se můžete dívat například na americké kasovní trháky. Tyto filmy si uložíte do playlistu, a pak je bez složitého vyhledávání shlédnete i na mobilních zařízeních. I zde je možnost využití pauzy.

Moje postřehy z učení u displeje či TV

Dále se mi osvědčilo, že si nejdřív pořad pustím v češtině a poté ve španělštině se španělskými titulky, tak aspoň dopředu vím, o čem to je 😉

(Pokud máte nějaký tipy na další zdroje, či vychytávky jak se u TV efektivněji učit napište mi jej prosím na jiri@holakovsky.cz, děkuji).